Letnia pora roku powoduje, że więcej czasu spędzamy na powietrzu, w ogrodzie na tarasie lub balkonie. To idealne miejsce, by zorganizować spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną, odpocząć od codziennego zgiełku przy filiżance smacznej kawy lub soku, dać się wciągnąć w świat książek. Dlatego warto zadbać o to, by ogród, taras, balkon i ścieżki latem miały wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Tak by każda chwila w nim spędzona była namiastką prawdziwych wakacji i relaksu.

Przydomowe przestrzenie mogą pięknie ożywić otoczenie domu i stworzyć niepowtarzalny klimat poprzez pięknie zaaranżowane światłem miejsca, gdzie chętnie będziemy przebywać i spędzać czas. Altanka, taras staną się prawdziwymi ozdobami, które wyróżnią nasze przydomowe zacisze spośród posesji sąsiadów, które można oświetlić lampą wiszącą lub plafonem, stojącą podłogową, stołową kinkietem lub lampą wbudowana w sufit, jeśli jest taka możliwość.
Dobierając oświetlenie do konkretnych miejsc możemy stworzyć świetlne akcenty np. podświetlając ścianę na tarasie lub tarasowe schody, ogrodowe ścieżki, alejki, skalniaki czy rośliny wydobywając piękno, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i komfort. Do wyboru jest wiele opraw wbudowanych w grunt lub podłoże, stojących, wiszących czy najazdowych. Wszystko zależy od aranżacji przestrzeni. Do oświetlenia schodów czy murków polecamy oprawy wbudowane, które dyskretnie oświetlą przestrzeń schodów czy tarasu.

Cały urok, który tkwi w szczególe

Gdy zdecydujemy się podświetlić schody zewnętrzne, ciekawym rozwiązaniem będą lampy wbudowane w nawierzchnię lub nawierzchniowe. Murek niski lub wysoki oświetlamy niskimi lampami stojącymi montowanymi do murka aby były stabilne.
Do oświetlenia drogi, ścieżki stworzone zostały oprawy stojące – słupki ogrodowe różnej wysokości od 30-175 cm, kule ogrodowe zewnętrzne 30-80 cm, które nadają się do oświetlenia głównych alejek ogrodu. Do ciekawego wyeksponowanie grupy roślin, krzewów również dobrym wyborem będą ruchome reflektory do ogrodu, które możemy zawsze skierować w stronę np. kwitnących roślin, drzew, krzewów. Podjazdy – oprawa wbudowana w grunt np. w kostkę brukową nie ucierpi nawet wtedy, gdy przejedziemy po niej samochodem osobowym. Na powierzchni można zamontować oprawy nawierzchniowe ze stali kwasowej lub malowane proszkowo.
Wybierając lampy zewnętrzne powinniśmy przy tym pamiętać, że muszą one być w szczelne i przystosowane do warunków panujących na zewnątrz o każdej porze roku. IP (International Protection – klasa szczelności opraw) jest parametrem na który koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze lamp zewnętrznych. Lampy zewnętrzne mają zakres IP od 44 wzwyż poprzez 54, 65,67 i maksymalny 68. Oznacza to, że im wyższy IP tym oprawy są bardziej szczelne a IP 68 można nawet stosować w oczkach wodnych (producent informuje że oprawa jest do oczek i basenów wodnych).
Istotna jest również estetyka i funkcjonalność lamp zewnętrznych. Oprawy często mają specjalne czujniki; np. zmierzchowy światła, czujnik ruchu, które reagują na poziom natężenia oświetlenia dziennego lub ruch. Dzięki temu automatycznie włącza się o określonych porach np. zmroku i wyłącza kiedy nastaje dzień. Czujnik ruchu to także dobre rozwiązanie energooszczędne i ekologiczne. Uruchamia się gdy naprawdę zajdzie taka potrzeba np. przy wejściu do domu. Są to rozwiązania komfortowe, które poza wspomnianymi funkcjami użytkowymi pełnią także funkcje ochronną. Najlepiej wybierać lampy, które mają dobre źródła światła ledowe. Są energooszczędne i często ich żywotność wynosi 25000- 50000 godzin (lampy SLV). Taka żywotność źródła światła przy świeceniu kilka godzin (3-4) w ciągu dnia zapewnia oświetlenie przez około 10 -15 lat pracy. Do wyboru są źródła światła symetryczne, asymetryczne, ściemniane lub nieściemniane dużo możliwości do wyboru w zależności od koncepcji.
Ważne są także materiały z jakich wykonane są lampy zewnętrzne; stal nierdzewna czy zwykła, aluminium, inne materiały oraz parametry fizyczne; nacisk, odporność na uderzenia IK, te parametry dobiera się indywidualnie do tworzonego projektu. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji lamp potwierdza gwarancja 5 lat na te produkty.

Nowoczesne produkty oświetleniowe SLV umożliwią realizację najbardziej kreatywnych pomysłów poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań. Pomogą zaprojektować przestrzeń zewnętrzną tak, by była ona nie tylko funkcjonalna, ale również oryginalna, ciekawa i estetyczna. Duży wybór lamp wbrew pozorom nie ułatwia decyzji, często gubimy się w parametrach technicznych oraz ilości oferowanego towaru. Dlatego w przygotowaniu nawet najbardziej złożonych i oryginalnych koncepcji pomocą służy fachowy zespół doradców i projektantów. Pozwólcie nam się sprawdzić! 5 lat gwarancji na lampy SLV, wysoka jakość, krótki termin dostawy, 98% stanów.
Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego Spotline w Jankach lub do strony internetowej lampyspotline.pl i lampo.pl na e-zakupy.