Wygląda niczym niewielka nowoczesna półka… Bardzo prosta, wręcz geometryczna forma opraw i kinkietów Angolux od SLV doskonale wpisuje się w minimalistyczną stylistykę wnętrz. Ale nie tylko – taką samą lampą można oświetlić otoczenie domu i co istotne, to lampa w wersji solarnej z czujnikiem ruchu!

Oprawy Angolux wykonane z aluminium są wyposażone w zintegrowane źródło światła LED. Modele do montażu wewnątrz mogą być w wersji bez czujnika ruchu lub z czujnikiem, natomiast modele zewnętrzne to lampy solarne z czujnikiem ruchu. Kinkiety Angolux są oferowane w kolorze antracytowym lub białym. Angolux to idealna lampa do oświetlenia fasady domu.

Lampy Angolux w domu

Oprawę Angolux do wnętrz montuje się na ścianie. Ma szerokość 17 cm, wysokość 8,6 cm oraz 13 cm głębokości. Źródło światła LED ma moc 7,6 W i żywotność około 25 000 godzin. Angolux daje ciepłe światło o temperaturze barwowej 3000K. Co istotne, oprawy można stosować w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka, ponieważ mają stopień ochrony IP44.

Lampy Angolux w wersji solarnej (Angolux Solar)

Modele Angolux Solar to lampy solarne z czujnikiem ruchu na podczerwień. Ich całkowity pobór mocy to 1,8W, a więc są niezwykle energooszczędne, dają przy tym wystarczająco dużo światła, by oświetlić np. wejście do domu.
Jak działa lampa solarna? Dzięki wbudowanemu ogniwu fotowoltaicznemu lampa wykorzystuje promieniowanie słoneczne, akumuluje je, stając się źródłem światła po zmierzchu bez potrzeby podłączania do instalacji elektrycznej. Lampy solarne zmniejszają koszty związane z zużyciem energii do zera. Gdzie najlepiej zdają egzamin? Na zewnątrz domu, w ogrodzie, na balkonie czy tarasie, tam gdzie nie ma gniazdek elektrycznych. Solarne lampy Angolux wyposażone są w czujnik ruchu, co jest szczególnie praktyczne przy wejściu do domu czy przy bramie garażowej. To nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo.
Zasięg czujnika ruchu na podczerwień wynosi do 9 m. Można regulować czas świecenia – od 8 sekund do 8 minut, oraz próg działania w zależności od oświetlenia zewnętrznego – od 5lx do 200 lx.
Oprawy ANGOLUX SOLAR montuje się na ścianie. Są nieco większe od modeli wewnętrznych – mają szerokość 20 cm, wysokość 10,5 cm oraz głębokość 14,5 cm. Moc tych lamp solarnych wynosi 1,8 W. Mają stopień ochrony IP54, a więc są odporne na pył i wodę. Dają ciepłe światło o temperaturze 3000K.